İçeriğe geç

Cam Balkon Bakırköy

Bakırköy’de Katlanır Cam Balkon Faaliyetlerimiz

Cam balkon konusunda en etkin çalıştığımız yerlerden olan Bakırköy cam balkon uygulamasının estetiğini tamamlayacağı binalara ve konutlara sahip. Kayıtlara baktığımızda Florya, İncirli, Yeşilyurt ve Yeşilköy cam balkon için en sık ziyaret edilen Bakırköy mahalleleri olduğunu görüyoruz.  Öncelikle isterseniz biraz bu güzel ilçemizi tanıyalım.

Bakırköy’ün Tarihi

Bizans yıllarında dahi İstanbul için oldukça önemli bir yerleşim merkezi olan Bakırköy günümüze dek bu önemini korumuştur. Yüzyıllar içinde Jeptimun, Makrohori, Makriköy gibi isimler alan 1925 yılında bugünkü ismine kavuşan ilçenin Antik Çağ yıllarına kadar uzanan oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu bilinmektedir. 1992 yılına dek İstanbul’un en fazla göç alan bölgelerinin başında gelen ve bu tarihte alınan kararla bünyesindeki semtlerden birçok ilçe çıkaran Bakırköy, şuan itibarıyla 220 binin üzerine nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Ancak 1990 yılında ilçenin nüfusunun 1,5 milyon sınırına yaklaştığı düşünülürse, Bakırköy’ün aslında ne kadar yoğun bir popülasyon barındırdığı da daha iyi anlaşılacaktır.

Bakırköy Ekonomisi

Sanayi ve ticaretin son derece aktif olduğu bir İstanbul ilçesi olan Bakırköy, canlı bir ticari hayata sahiptir. Bakırköy; her köşesine cam balkon uygulamalarımızı götürdüğümüz Yeni, Yeşilköy, Yeşilyurt, Zeytinlik, Zahuratbaba, Şenlik, Sakizağacı, Osmaniye, Kartaltepe, Florya, Cevizlik, Basınköy ve çok kısımdan oluşan Ataköy ve İncirli İncirli semtlerinden oluşmaktadır. Sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin gerçek anlamda ilk alışveriş merkezlerinin açıldığı ilçe olan Bakırköy, alışveriş ve kent yaşamının önemli merkezlerinden olma özelliğini uzun yıllardır sürdürmektedir. Küçük ticari işletmelerin hala faal olduğu ilçede ayrıca gelişmiş sanayi tesisleri de faaliyetlerine devam etmektedir. Cam balkon Bakırköy‘de bölge ekonomisinin önemli halkalarından biri haline gelmiştir. Gelecek yıllarda İstanbul’un küresel bir ticaret merkezi haline gelmesiyle stratejik ve ekonomik önemi daha da artacak olan Bakırköy’ün geleceğine dair pek çok projeden söz edilmedir. Avrupa Yakası’nın güney bölümünde yer alan ve sahip olduğu konum itibarıyla deniz trafiği için de son derece önemli bir merkez olan Bakırköy, uluslararası ticaretin de merkez noktalarından biri olma potansiyelini her geçen gün büyütmektedir. Yıl boyunca birçok sosyokültürel aktivitenin yapıldığı ve kültür sanat açısından da kentin kalbi olan ilçede, her yıl düzenlenen ve birçoğu artık geleneksel hale gelen uluslararası organizasyonlar yapılmaktadır.

Ataköy Cam Balkon

Tüm bunların ötesinde Bakırköy bünyesinde yer alan ve günümüzde hala kısım olarak ifade edilen Ataköy cam balkon uygulamasını yoğun şekilde yaptığımız, yoğun göç sebebiyle çoğu bölgesinde hala çarpık kentleşme sorunu yaşanan İstanbul için oldukça önemli bir imar örneğidir. Düzenli kentleşmenin adımlarının atıldığı Bakırköy, tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi gelecekte de bu dünya metropolünün en önemli yerleşim birimlerinden biri olmaya devam edecektir. Bu konumdaki ilçelerin estetik açıdan vaz geçilmezi olan cam balkon Bakırköy evleri için de olmazsa olmaz hale gelmiştir

yukarı çık