Cam Balkon Aksesuarları

Cam balkonun hayatımıza kattığı değerleri daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Şimdi de cam balkon aksesuarları üzerinde duracağız. Cam balkon alırken fiyatlandırma politikasına, garanti ve servis ağına, yapılan işçiliğe ve malzeme kalitesine dikkat etmeliyiz. Cam balkonda malzemeler genel bir kategori altında cam balkon aksesuarları olarak adlandırılırlar.

Cam balkon aksesuarları şu malzemelerden oluşur

 

  • Cam balkonun sabit durabilmesi için menteşe.
  • Balkon camlarının rahatça hareket edebilmesi için tekerlek.
  • Camların menteşe sabitlenmesi için plastik dubel(Genelde 5-9 mm kullanılır).
  • Tozların ve yağmurun içeri girmemesi için yalıtım da sağlayan plastik fitiller.
  • Yine sabitleme için kullanılan prinç lama(Hafifliği ve paslanmazlığı sebebiyle genelde prinç lamalar kullanılır.)
  • Çift taraflı tekerlek olarak bildiğimiz rulmanlı tekerlek.

Cam balkon aksesuarlarıYukarıda bahsi geçen tüm malzemeler cam balkon aksesuarları adı altında toplanmıştır. Siz de satış sonrası çaresiz kalmamak için cam balkon aksesuarların tam olarak sunan, gelişmiş ve güvenilir bir servis ağı sunan,  garanti kapsamında aksesuarları da dahil eden firmaları tercih ediniz.

 

Cam balkon konusunda son olarak cam balkon aksesuarlarından bahsettik. Şimdi de siz değerli müşterilerimiz için cam balkon için dikkat edilecekleri açıklayalım.

Cam balkon alırken-kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

 

Cam balkon alırken ilk olarak kaliteye daha sonra servis ve garanti kapsamına çok dikkat etmelisiniz. Buraya kadar hep alırken dikkat edilecek olanları yazmıştık. (malzeme kalitesi, işçilik, fiyatlandırma politikası ve garanti şartları ) Şimdi de cam balkon kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri söyleyelim.

Cam balkon sistemleri komplike bir sistem olduğu içi açıp kapatırken dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca normal camlarınızı siler gibi silip tertemiz kullanabilirsiniz. Daha iyi yalıtım olması için kullanırken camların kesinlikle kapalı olduğundan emin olun. Genel olarak cam balkon kullanırken perde tercih etmezseniz hem kullanım kolaylığı açısından hem de görüntünün ve şıklığını kaybetmeme adına daha rahat edersiniz.